Puheenjohtaja Aune Kurki

  

Puheenjohtaja Aune Kurki puh. 0405961200

aune.kurki@elisanet.fi

Sihteeri Tuula Hauhia puh. 0407082575

tuula.hauhia@dnainternet.net

Johtoketunnan jäsenet:

Hannele Vuorio puh. 0503536268

hannele.vuorio@gmail.com

Helena Nurmio, puh. 0400432099  

helena.nurmio@gmail.com

Leo Ketola, puh. 0407568444  

leo.ketola1@gmail.com

Pirjo Kuikka, puh. 0509190675  

pkpirjokuikka@gmail.com

Juhani Vuorela, puh. 0503435150  

takkatieto.vuorela@elisanet.fi

Juha Hulkkonen, puh. 0400673674

juhah56@gmail.com

Rahastonhoitaja:  Eva Tuuli, puh. 0408464133  

eva.tuuli@phnet.fi

 Facebook: Tuula Hauhia, puh. 0407082575

tuula.hauhia@dnainternet.net

 

Toimintakalenteri v. 2021

Sihteeri Tuula Hauhia

 

Jäsenistö: Tavoitteena on tarjota jäsenille monipuolisia retkeily- ja ulkoilukokemuksia yhdessä, sekä toimia niin, että jäsenten määrä toimintavuoden lopussa on suurempi kuin sen alkaessa.

Kokoukset: Pidetään sääntömääräiset kokoukset. Kevätkokous helmi-maaliskuulla ja syyskokous loka-marraskuulla. Johtokunta kokoontuu asioiden antaessa aihetta. 

Retkeily- ja liikuntatoiminta:

1.1. Uudenvuoden retki. Historialliselle Myllykulman koskelle Orimattilaan. Lähtö Renkomäen ABC:ltä klo 10.00

Helmikuussa:  Kuutamoretki. Sää ratkaisee liikuntamuodon

Maaliskuussa:  Kymijärven hiihto ja kevätkokous

Huhtikuussa:  Opastettu tutustuminen geokätköilyyn

Toukokuussa Osallistutaan valtakunnallisen pyöräilyviikon retkille    

Kesäkuussa: Enonsaaren tapahtumapäivä erilaisin aihein ja maastossa samoillen

Retkien päivämäärät ja ajat tarkentuvat sekä tiedotetaan jäsenille myöhemmin

 

 

 

 

 

 

 

                                    

 

 

 

 

 

 

 

Osallistutaan

Ukot Orimattilassa 2012

 - TRL:n järjestämiin tilaisuuksiin. Tietoa niistä saa liiton jäsenlehdestä Retkeilijä 

11.-14.1.2022  Kuntostartti Pajulahdessa. Lisätietoja Mia Neuvonen 045-1319128, tai miaviret88@gmail.com

29.-30.1. Akkojen rämpimisretki.  Lisätietoja Armi Salenius armi.salenius(at)gmail.com  

2.-9.4. Hiihtoviikko TRL:n majoilla

23.4. Linturetki Etelä-Suomessa lisätietoja viserretään myöhemmin

21.-22.5.  TRL:n 50v-juhlakokous/Retkeilypäivät

Heinäkuussa merellinen melontavaellus Lisätiedot: pertti.mikkela@gmail.com

23.-29.7. Pyöräillään Turun seudulla Lisätiedot: helena.nurmio@gmail.com

13.-14.8. Merellinen perheleiri Espoon saaristossa Läh. hilkka.laitinen@gmail.com, puh. 0440500354

17.-24.9. Ruskaviikko Lapissa TRL:n Varkhanmukka/Rihmakuru-majoilla

1.-2.9. Viikonloppupatikka eteläisessä Suomessa

 

Kaikki retkemme ovat avoimia liiton jäsenseurojen jäsenille.

Seura on Työväen Retkeilyliiton ja Työväen Sivistysliiton Lahden Seudun Opintojärjestön jäsen.